7. BODRUM TÜRK FİLMLERİ HAFTASI HEYECANI

0
92

Bodrum Belediyesi’nin de destek verdiği Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen 7. Bodrum Türk Filmleri Haftası kapsamında “Çalgı Çengi İkimiz” filminin gösterimi yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi, Kos Belediyesi ve Oasis Alışveriş Merkezi’nin katkıları ile Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Cinemarine Sinemaları, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ve Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından düzenlenen Bodrum Türk Filmleri Haftası, 18-24 Eylül tarihleri arasında 7. kez sinemaseverler ile buluştu.

Bodrum Belediye A.Ş. Trafo Bodrum ve Mumcular Meydanı’nda yapılan gösterime, filmin başrol oyuncularından Murat Cemcir ile filmin yapımcısı Necati Kocabay ve Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı Cenk Sezgin katıldı. Her iki alanda da film gösteriminden önce vatandaşlarla sohbet eden Cemcir ve Kocabay, Bodrum’da böyle bir festivalin gerçekleşmesini sağlayan tüm kurumlara ve filmlerine ilgi gösteren Bodrum halkına teşekkür etti.

Trafo Bodrum’un ardından Mumcular Mahallesi’ne geçen ekip, meydanda yüzlerce vatandaş tarafından karşılandı. Oyuncu Murat Cemcir ise vatandaşların sevgi gösterileri arasında, “Bu meydanın coşkusunu Ahmet Kural’a da gösterelim” diyerek meydanı dolduran sinemaseverler ile birlikte selfie çekti. Özellikle küçük yaştaki çocuk hayranlarının isteklerini kırmayarak hatıra fotoğrafı çektiren Cemcir, Mumcular halkının festivale olan ilgisinden dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

Her geçen yıl daha da gelişen Türk filmlerini sadece Bodrum ile değil, Yunanistan’ın Kos (İstanköy) adası ile de buluşturan ve Ege’nin en keyifli etkinlikleri arasında anılmaya başlanan “Bodrum Türk Filmleri Haftası”, 18-24 Eylül tarihleri arasında devam ediyor.

Etkinlik, güçlü film seçkisini hem Bodrum’daki sinemaseverler ile hem de Türkiye’nin önemli sinemacıları ile buluşturması yönünden önem taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here