Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Mozaik Atölyesi Sergisi’nin açılışı, Bodrum Ticaret Odası’nda yapıldı.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın Mozaik Atölyesi  öğrencileri Bodrum Ticaret Odası Sergi Salonu’nda sergi açtı.

Oldukça yoğun ilgiyle karşılanan Mozaik Atölyesi Sergisinde ürünlerin çoğu Açılış günü satıldı

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Mozaik Atölyesi Sergisi’nin açılışı, Bodrum Ticaret Odası’nda yapıldı.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Vehbi Yazıcı, Gözde Ağan, Vakıf Üyesi Gürkan Topan, Elvan Bilgin, Onursal Başkan Ahmet Zırh, Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri İlknur Özer, Metin Özer, ve BESV Gönüllüleri, Kurum Müdürü İlknur Şengül, Kurum Öğretmenleri sergi boyunca Mozaik Atölyesi öğrencilerini yalnız bırakmadılar.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Birim Sorumlusu Ahmet Şahin, Fibabanka Şube Müdürü Metin Bul ve banka çalışanları, Turgutreis Lions Kulübü, Karia Rotary Kulübü, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, sivil toplum örgütü temsilcileri, velilerimiz, gönüllülerimiz ile çok sayıda vatandaş ve sanatsever açılışa katıldı.

 

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Mozaik Atölyesinin birbirinden yetenekli Özel Öğrencilerinin bir yıl boyunca özverili çalışması sonucu çıkan eserleri sergide beğeniye sunuldu. Açılış Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya’nın konuşmasının ardından yapıldı.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya; “Çocuklarımızın uzun süredir profesyonel bir ciddiyet, gayret ve heyecanla hazırlanmakta oldukları bu anlamlı sergi hepimizi gururlandırdı ve duygulandırdı. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ilçemizin gurur duyacağı bir Vakıf olarak, bu Özel Çocuklarımızın ve Ailelerinin hayatına sizin adınıza dokunmaktadır. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfında kahraman yoktur, var ise o kahraman Bodrum halkı ve kurumlarıdır.”dedi.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Mozaik Atölyesi gönüllülerini kürsüye davet eden Akkaya, gönüllülük kavramının bir disiplin içerisinde başka hayatları değiştirmek için kendi hayatlarından fedakarlık etmek olduğunu belirterek Mozaik Atölyesi gönüllülerine teşekkürlerini sundu. Konuşmasında öğrencilerin Muğla ve Bodrum Protokol davetlerini kendilerinin yaptığına dikkat çeken Akkaya,’ Bu sergide öğrencilerimiz Muğla ve Bodrum Protokol davetlerini kendileri gidip yaptılar. Artık öğrencilerimiz bu sergide olduğu gibi kendi işlerini kendileri yapıyorlar. ‘ dedi.

 

Mozaik Atölyesi Gönüllü Eğitimcisi Yevkine Berberoğlu Bulur da konuşma yaparak 9 yıldır Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nda gönüllü olduğunu, mozaik çalışmalarına kağıtlardan başlayarak, öğrencilerin özverili ve gayretli çalışmalarıyla taş çalışmalarına geçtiğini belirtti ve malzeme tedarik eden ve destekleyen herkese teşekkürlerini sundu.

 

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Mozaik Atölyesi öğrencileri Mozaik Sergisi için bir yıldır Gönüllü eğiticiler Yevkine Berberoğlu Bulur, Sibel Meltem Boyacıoğlu, Aynur Bursalıoğlu, Dilek Erbir, Ferhun Erbir, Nadir Hasbay, Kadriye Çağlar, Kadri Çağlar ve Ayşe Uğursoy ile birlikte, büyük bir özveriyle çalışmalarının sonucu ortaya oldukça keyifli bir sergi çıkardılar. 3 gün süren sergi yoğun ilgi ile açıldı ve birçok ürün satıldı.

 

Mozaik Atölyesi Öğrencileri, Sevda Yerleşti, Canser Yeter, Makbule Kansu Nergiz, Yavuz Büberci, Mert Dede, Ali Çelik, Başak Ergelen, Murat Taşçı, Efe Erden, İlyas Ören, Emire Acar, Beray Deniz Tanrıverdi,  Müge Özgen, Kaan Ünaydın, Pelin Uğursoy, İsmail Çınar’ın mutluluğu görülmeye değerdi.

 

Sergi sonunda Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya mozaik atölyesinin kuruluşundan bu güne göstermiş olduğu gelişmeyi gelen ziyaretçilere anlatark mozaik atölyesi öğrencilerini ve gönüllülerini kürsüye davet edip kendilerini özverili çalışmaları için kutladı. Yönetim Kurulu Üyeleri, mozaik atölyesi destekçileri Mozzse Doğal Taş Firması yetkilisi Mustafa Öztabak’a, Kale Seramik’in sahibi Gürkan Topan’a, Volkan Boya Firması sahibi Volkan Doğer’e, Bodrum Mozaik’in sahibi Muhittin Seyhan’a ve Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon’a teşekkür plaketlerini takdim ettiler.

Bir cevap yazın