Sektör devleri Bodrum’u mesken tuttu

0
185

Bodrum son yıllarda aldığı lüks yatırımlarla dünyanın en lüks tatil cennetleri arasına girdi Dev inşaat firmalarıyla birlikte turizm sektöründe dünya çapındaki seçkin oteller de Bodrum’u mesken tuttu. Bodrum’da 6.3 milyar TL’yi aşan iş hacmine ulaşıldı.

Bodrum’da markalı inşaat projelerinin sayısı hızla artıyor. Dev inşaat firmalarıyla birlikte turizm sektöründe dünya çapındaki seçkin oteller de Bodrum’u mesken tuttu.Bodrum’da 8 projede 6.3 milyar TL’yi aşan iş hacmine ulaşıldı.

Uzun yıllardır Bodrum’da faaliyet gösteren Çağdaş Holding, Emrağ İnşaat ve Seba İnşaat yeni projelerde inşaat çalışmalarını sürdürürken, Nef, Tay İnşaat, Mesa, Gülman Grup, Ofton İnşaat, Altunbüken Holding ve Aksoy Holding de rotayı Bodrum’a kıran şirketler arasında yer alıyor. Ayrıca Ağaoğlu Şirketler Grubu, Akfen ve Aşçıoğlu Grup’un da bölgede proje hazırlığında olduğu biliniyor. Öte yandan turizm sektöründe de dev markalar bir bir Bodrum’a taşmıyor. Yaklaşık 2 yıl önce Mandarin Oriental Otel’in hizmete girdiği Bodrum’da, Malpler, Reunion Adaları gibi lokasyonlarda hizmet veren LUX’ün Avrupa’daki ve Türkiye’deki ilk tesisi LUX Bodrum Resort&Residences, MYC Partners tarafından Bodrum’a getirildi. Dünyanın en büyük film yapım şirketlerinden Amerika, California merkezli Paramount Pictures, Paramount Hotels&Resorts ile yaptığı lisans anlaşması sonrasında dünyadaki ilk otelini Bodrum’da açtı.

TAY GROUP 1 MİLYAR DOLAR

Tay Group, Yalıçiflik’te 1 milyon metrekarelik alanda, 1 milyar dolarlık Four Seasons Resort Bodrum projesi için kolları sıvadı. Four Seasons İstanbul’dan sonra Bodrum’a ilk kez giriş yapacak.

NEF 300 MİLYON EURO

Nef, Nef Yalıkavak’ı yaklaşık 300 milyon Euro yatırım bedeliyle hayata geçiriyor. Singapur merkezli ultra lüks otel zinciri Banyan Tree Avrupa’daki ilk otelini, Nef Yalıkavak projesinin içerisinde açacak.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.emlakeki.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here