ALMAN GAZETECİLER BODRUM’U GEZDİ

0
74

Bu yıl 60.’sı düzenlenecek olan Türk – Alman Dostluğu etkinlikleri kapsamında Bodrum Belediyesi, Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) ve Meeting Point Turkey Seyahat Acentesi işbirliğiyle davet edilen 35 Alman gazeteci, Bodrum yarımadasını gezdi.

Bodrum’da turist sayısını artırmak, turizm faaliyetlerini daha da canlandırmak amacıyla düzenlenen çalışmalar kapsamında 24-27- Ekim tarihleri arasında Bodrum’da bulunan Alman konuklar, mavi yolculuğa da çıkarak dünyaca ünlü Bodrum koylarını gezdi.

Dört günlük tanıtım turu boyunca Bodrum’un dört bir yanını gezen grup, turun son gününde, konakladıkları İçmeler mevkiinde bulunan Labranda TMT Resort Hotel’in iskelesinden hareket eden Cenneti Kaptan 1 ahşap Bodrum guletiyle mavi yolculuğa çıkarak Bodrum’un mavi sularına açıldı. İlk olarak Akvaryum koyuna giden ve burada denize giren Almanlar daha sonra Karaada’ya geçerek pek çok koyu görme fırsatını buldu.

Bodrum’un yeşilliğine, mavisine hayran kalan Alman gazeteciler, bol bol fotoğraf çekerek gönüllerince eğlendiler. Günün sonunda ise Ramada Hotel’de 60. Yıl Türk – Alman dostluğu etkinliği adına düzenlenen akşam yemeğinde tekrar bir araya geldiler.

Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon, BOTAV yetkilileri ve misafirler katıldı. Gecede misafirlere hitap eden Hülya Kocadon, “Hepinize öncelikle hoş geldiniz diyorum ve Bodrum’a geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. İyi bir yaz sezonu geçirdiğimizi düşünüyorum ve gelecek yaz sezonunun daha iyi geçmesini diliyorum. Bol bol turist taşıyın. Hepinize afiyet olsun.” dedi.

Gezi boyunca çoğu Bodrum’u ilk kez görmüş olduklarını ifade eden Alman gazeteciler, Bodrum’a hayran kaldıklarını, Bodrum’a daha çok Alman turisti göndermek için ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını belirterek yazılarında Bodrum’dan mümkün ölçüde bahsedeceklerini söylediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here