AYDIN EFELER LİONS KULÜBÜ DAĞEYMİRİ KÖYÜNÜ KUCAKLADI

0
131

 Lions MD18 R Federasyonu Ege ve Batı Akdeniz kulüplerimizden Aydın Efeler Lions Kulübü 2017-2018 Çalışma dönemi Projelerinden her kulübe bir Köy projesi kapsamında kendisine Dağeymiri Köyünü seçti.

Dağeymiri  köyünün her türlü sorunlarında onların yanında olacak olan kulüb Eğitim,sağlık,yol,su ve kalkınma konularında köye hizmetlerde bulunacak. Bu  kapsamda Aydın’a 670 metre yükseklikte olan  150 haneli 460 nüfuslu köyü ziyaret eden Kulüp başkanı ve üyeleri Köy muhtarı Ayhan Korkmaz’ile köyün sorunlarını  konuştular ve köyün en büyük sorunları arasında su problemi olduğunu ve bu sorunu çözmek için çalışmalara başladılar.Ayrıca Köyün İlkokulunuda ziyaret ederek eksikler hakkında bilgi aldılar.

Kulüp Başkanı Güzin Özatay  yaptığı açıklamada Orda bir köy var uzakta o köy bizim köyümüzdür…670 metre yükseklikte ,Aydın şehrini izlemek,o temiz havayı içimize çekmek iyi geldi bize…Aydın Efeler Lions Derneği olarak 1 yıl boyunca Dağeymiri’n tüm sorunlarıyla ilgilenerek,Eğitim,Sağlık,Çevre gibi konularında yanlarında olacağız.Muhtarımızdan köyün nüfusu, hane sayısı ve geçim kaynakları üzerinde konuştuk.
Su sıkıntısının had safhada olduğunu öğrendik.Dağeymiri İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık.Okulun eksiklerini tespit ettik.dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here