BODRUM’DA ŞEKER ÇOCUKLARIMIZ ‘’DİYABETLE DE GÜZEL YAŞANIR’’ DEDİ…

Bodrum Diyabetle Yaşam Derneği ve Turgutreis Lions Kulübü omuz omuza vererek, Bodrum Oasis alışveriş merkezinde Şeker Çocuklarımız ve Aileleri ile buluştu. Karbonhidrat hesaplaması yapıldı ve güzel bir yemek ziyafetinden sonra bowling oynanarak kaynaşma sağlandı. Böylece ‘’Diyabetle de güzel yaşanırmış…’’ mesajı verdiler.

19.11.2017 günü saat 13:00 de Oasis Alışveriş

Merkezinde bir restoranda buluşan Şeker çocuklarımız ve Ailelerini karşılayan Dernek Üyeleri ve Başkanları, tanışma sohbetleri ile çocuklarımızı ve Ailelerini karşıladılar. Çocukların kendi aralarında kaynaşmaları için onları ve Velilerini ayrı ayrı bir araya getirdiler.

Velilere bir konuşma yapan Diyabetle Yaşam Derneği Başkanı Dyt. Banu Belkıs Güner çalışmalarını anlattı. Derneğe üye olan çocuklarımızla, üye olmayanların kaynaşmasının çok iyi olduğunu söyleyerek, bundan sonraki dönemde veliler ve destek veren Turgutreis Lions Kulübü ile acil yapılması gerekenlerden başlanmak üzere projeler üretip hizmete sokacaklarını anlattı. Daha sonra Turgutreis Lions Kulübü Başkanı Metin Akbulut’a söz vererek teşekkür etti. Akbulut; velilere ’’ Diyabetle yaşayan sizlersiniz. Sıkıntıları da en iyi siz biliyorsunuz. Çözüm yollarını ve yapılması gerekenleri de siz biliy

orsunuz. Bu nedenle, birlikte omuz omuza çalışmalı ve diyabetle de güzel ve kaliteli yaşanabileceğini çocuklarımıza öğretmeliyiz. Önlenebilir diyabet konusunda da çalışma ya

pmalı ve yeni yüzyılın hastalığı olmaktan çıkarmalıyız.’’ Diyerek birlikte omuz omuza çalışmalı mıyız? Diye sordu. Veliler hep bir ağızdan evet dediler.

Yemekler yenildikten sonra bowling salonuna geçildi.Çocukların gözlerinden ve hareketlerinden mutlu oldukları gözlendi ve keyifle oyunlarını oynadılar.

Bir cevap yazın