Ferhat Göçer’den Umutlarımızı Yaşatalım Çağrısı…

Ferhat Göçer’den Umutlarımızı Yaşatalım Çağrısı… Çocukluk çağı kanserlerinde erken tanı konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan video spotta gönüllü olarak yer alan ünlü sanatçı Ferhat Göçer, çocuklarımızın düzenli sağlık taramalarının yaptırılması için çağrıda bulunuyor.

Ülkemizde her yıl 3 bin 500 çocuğa kanser tanısı konuyor. Dünyada her üç saatte bir çocuk kansere yakalanıyor. Tespit edilen çocukluk çağı kanserlerinin üçte ikisi tedavi edilebiliyor. Tedavideki bu başarı oranı erken tanıyla çok daha arttırılabiliyor.
Dünyada ve ülkemizde her yıl 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Gününde toplumu çocukluk çağı kanserleri hakkında bilgilendirmek ve erken tanının önemi hakkında bilinçlendirmek amacıyla çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Uluslararası Lions gönüllü organizasyonunun tüm dünyada ana çalışma alanlarından biri olan “ÇOCUK KANSERİ İLE MÜCADELE “ hizmet dalında ülkemizdeki Lions Dernekleri Konfederasyonu tarafından dijital ortamda paylaşılmak üzere bir video spot hazırlandı. “Umutlarımızı Yaşatalım” sloganıyla hazırlanan video spotta ünlü sanatçı Ferhat Göçer, gönüllü olarak yer aldı. Prodüksiyonunu Eksantrik Prodüksiyon’un ücretsiz olarak gerçekleştirdiği video spotun yönetmenliğini ise ünlü reklam filmi yönetmeni Abdullah Ekşioğlu yine gönüllü olarak üstlendi. Ferhat Göçer’in yüreğimize dokunan müziğinin de kullanıldığı video spotta ünlü sanatçı herkesi umutlarımızı yaşatmak için çocuklarımızın düzenli sağlık taramalarını yaptırmaya davet ediyor.
Uluslararası Lions Çoğul Yönetim Çevresi Konfederasyon Başkanı Nasuhi Öndersev, Lions Çocuk Kanseri Ulusal Komisyon Başkanı İsmet Özer Balta ve Lions Çocuk Kanseri Komite Başkanı Dr. Nur Topçu’nun girişimleriyle hayata geçirilen video spotun, dijital ortamda mümkün olduğunca çok paylaşılarak olabildiğince fazla kişiye ulaşması ve çocukluk çağı kanserlerinde erken tanı bilincinin güçlendirilmesine katkıda bulunması hedefleniyor.

Uluslararası Lions Çoğul Yönetim Çevresi Konfederasyon Başkanı Nasuhi Öndersev, ” tüm dünyada öncelikli hizmet alanımız olarak çalışmalarımızı sürdürdüğümüz “çocuk kanseri” ile mücadele konusunda hem farkındalık ve bilgilendirme için çabalarken, hem de erken tanı ve teşhis cihazları konusunda LCIF (Uluslararası Lions Vakfı)den gelen maddi  destek ile, ülkemiz için katma değer sağlayacak  projeler üretiyoruz. “Nerede  ihtiyaç varsa, orada bir lion vardır”, misyonu ile karşılıksız hizmet verdiğimiz ülkemizde, geleceğimiz çocuklarımız için her alanda çalışmaya ve toplumda farkındalık yaratmaya devam  edeceğiz” diyerek , projede gönüllü olan; sanatçı Ferhat Göçer, Abdullah Ekşioğlu ve Eksantrik Prodüksiyon ile, başarılı çalışmalarından dolayı, Lions Çocuk Kanseri Ulusal Komisyon Başkanı İsmet Özer Balta ve Lions Çocuk Kanseri Komite Başkanı Dr. Nur Topçu’ya  teşekkür etti.

Bir cevap yazın