İYİ PARTİ BODRUM İLÇE TEŞKİLATI YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ HALKA TANITTI

Bodrum’da geçen aralık ayında İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Mehmet Onur Şahbaz’ın kurucu ilçe başkanı olarak görevlendirilmesi ardından yoğun çalışmalarla kısa sürede Yönetim kurulu oluşturularak çok sayıda davetlilerin katılımıyla Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle basın mensuplarına ve halka tanıtıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardında Bodrum ilçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz Konuşmasında şöyle dedi.

“İçimizde uzun zaman çeşitli siyasi partilerde veya sivil toplum kuruluşlarında görev almış çok değerli ve tecrübeli ağabeylerimiz ve ablalarımız da var. Ülkedeki gelişmeleri dikkatle takip etmiş ama aktif siyaset sahnesinde hiç rol almamış olan birçok arkadaşımız da var. Ev hanımı da var, çiftçi de var. Mimar da var, işçi de var. Sol görüşlü de var, sağ görüşlü de. Bodrum’da doğup büyümüşü de var, sonradan gelip yerleşmişi de. Farklılıklarımız bizi daha güçlü ve demokratik kılıyor. İnançlara ve düşüncelere sonsuz saygımız var elbet ama bizi asıl bir arada tutan ortak yönlerimiz var. Hepimiz Atatürkçüyüz, hepimiz laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetini ve onun Misak-ı Milli ile sınırları çizilmiş ve atalarımızın kanıyla sulanmış sınırların bölünmez bütünlüğünü savunuyoruz. İster ulusalcı deyin ister milliyetçi, hepimiz vatanseveriz, memleket sevdalısıyız.”
Kurucu İlçe Başkanı Şahbaz, Genel Başkan Meral Akşener’in ifadelerini kullanarak, “Size söz veriyoruz, Vallahi de çok çalışacağız, billahi de çok çalışacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Partinin İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, Mahalli İdareler Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi 21. Dönem Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun’un konuşmaları ve açıklamalarının ardından sırayla Bodrum İyi parti yönetim kurulu tek tek tanıtıldı. Yönetim kurulu  Yaşar Kefeli, Hatice Aker, Nevzat Kanber, Melek Yılmaz, Semih Nalbantoğlu, Serhan Kaya, Cemil Haldız, Barboros Kaplan, Seha Ergene, Betül Köseoğlu, Ersan Öktür ve Dilek Miral’dan oluşurken, tüm kadroda halka tanıtıldı.

Açıklanan kadroda dikkat çeken en büyük özellik daha önce siyaset sahnesinde boy göstermemiş kişilerinde olmasıydı Örnek olarak Yönetim kurulunda Görev alan Betül Köseoğlu Emekli öğretmen ancak  uluslararası sivil toplum kuruluşlarından Turgutreis Lions Kulübünde 2 dönem Başkanlık yapmış 1 dönem Bölge başkanlığı yapmış  2017-2018 dönemindede Kesim Başkanlığı yapan insanlığa karşılıksız hizmetlerin nasıl yapıldığını bilen uygulayan ve farklı projeler üretebilen yönetim kurulu üyesi ilk gördüğümüz kısa bir süreçte bile ilçe başkanı Mehmet Onur Şahbaz’ın yönetim kurulunu seçerken çok dikkatli ve hassas çalışmalar yaptığı gözden kaçmadı.

Tanıtım sonrası düzenlenen kokteyle yönetim kurulu halkla ve gazetecilerle birebir sohbet edip fikir alışverişinde bulundular.

   

Bir cevap yazın