TURGUTREİS’TE MÜTHİŞ CUMHURİYET KUTLAMASI

0
258

Bodrum Turgutreis’te Cumhuriyet bayramı Turgutreis Lions kulübü ve Kent konseyi Mahalle meclisinin ortak olarak kusursuz organizasyonları ile mükemmel şekide kutlandı.

Karabağ ve Akçaalan mahalleleride toplanan halka bayraklar ve meşaleler dağıtılarak dev bayrak halk tarafından tutularak marşlar eşliğinde Turgutreis atatürk meydanına doğru yürüyüş coşku ile başladı.

Atatürk Meydanında Karabağ ve Akçaalan’dan gelen fener alayı buluştu. Meydana kurulan sahne ve 2000 kişilik sandalyelerin dolduğu gözlerden kaçmadı. Turgutreis halkının yoğun ilgisinin olduğu Cumhuriyet Kutlamaları saygı duruşu istiklal marşı  ile günün anlam ve önemini belirten konuşmalarda. Turgutreis Lions Kulübü Başkanı Metin Akbulut’un Yetkilendirdiği Hizmet Lideri Nergiz Karatoprak Mutlu olduklarını  bu hizmetleri devamlı yaptıklarını Cumhuriyet kutlamalarının önemini Cumhuriyet olmadan hiç bir şeyi yapamıyacaklarını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün bıraktığı bu emaneti canları pahasına koruyacak ve yaşatacaklarını anlatarak Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek ”Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleri ile konuşmasını bitirdi.

Konuşmaların ardından 3 sanatçı doyumsuz şarkılarıyla ayrı ayrı halkı coşturdu. Tüm katılanlar harmandalı,Kerimoğlu ve çökertme müzikleri eşliğinde bulundukları yerden oynamaları dikkat çekti.

Sanatçılara ve emeği geçenlere çiçekleri verilerek kutlama son buldu. Böylece unutulmaz , müthiş bir Cumhuriyet bayramı kutlamaları gerçekleşmiş oldu…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here