Bodrum’da Yıkım Peksimet Kadıkalesinde Devam ediyor

0
304

Bodrum Belediyesi ve Çevre şehircilik Bakanlığının Kacak veya projeye aykırı yapıların yıkımları son sürat devam ederken bu günde Peksimet -Kadıkalesinde devam ediyor.

Bodrum Belediyesi, Bodrum’un doğasına, mimarisine, İmar Kanununa ve Kıyı Kenar Kanununa aykırı yapıların tespit edilmesi ile ilgili çalışmalarına devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Bodrum’da yaptığı denetimler sonucunda inşaatı durdurulan ve bir ay süre tanınan projelerle ilgili yasal süreç tamamlanıyor.

Tesbit edilen kaçak yapılar tesbit edilip gerekleri yerine getiriliyor. Ve öncelikle inşaat firmaları veya yapı sahipleri uyarılıyor. Kendilerinin projeye uygun hale getirmesi isteniyor. Aksi takdirde belediye tarafından yıkılacağı bildiriliyor. Yapı sahipleri ve inşaat firmaları kendileri yıkımı gerçekleştiriyor.

Bodrum Yarımadası’nda imara ve yapı ruhsatına aykırı, kaçak olduğu tespit edilen yapılarla ilgili çalışmalar Bodrum Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri işbirliğinde devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here